50

Sesli Siteler Nedir?

Sesli Siteler Nedir?

Sevgili Sesli Sohbet okurlarımız ve Değerli ziyaretçi Takipçilerimiz. Bugünde Sizlere  Mekalemizde de Sesli Siteler Nedir? Hakkında paylaşım yapacağız,

Günümüzde bilmiş olduğunuz üzere kullanıcılar bilgisayar başına oturdukları zaman, İnternet Google arama motoruna Chat yazdığımınızda  yazılı chat sisteminde, mırc, kelebek  vb. siteler yazılı chat imkanını sağladığından Google’de sadece chat diyen arama yaptığınızda bu sitelere ulaşabiliyordunuz. Fakat Sesli Chat sistemlerinin kullanılmasından sonra Sesli kelimesi Google’de daha çok değer kazanarak ve önem kazandı. Bu nedenle şimdiki sistemler daha çok farklı olarak kullanıcılar, Google’ye Sesli Siteler diye arama yapmaya başlarlar. Peki Sesli Siteler denilince fark eden nedir?

Kullanıcılar sesli sitelere bağlandıkları zaman önceki sistemle şimdiki sistemlerin arasında farkların daha çok olduğunun farkında oluyorlar. Önceki sistemlerde mikrofona çıkıpta sesli olarak konuşabilme vb. daha çok özellikleri yokdu, ama şimdiki sistemlerde ise daha çok özellikler vardır. Şimdiki sistemlerde kullanıcılar odalara bağlandıkları zaman oda da bir çok insanlar ile bir arada toplum olarak bulunduğu odada mikrofon alarak canlı olarak sesini duyurarak ve odada ki bulunmakta olan kişilere sesini duyurabiliyorlar. Ayrıca bulunduğu odada ise Kamera açarak bulunduğu odadaki kişilerin kendisini görebilme fırsatını sağlamış olur. Sesli Siteler sayesinde insanlar bir birlerini canlı canlı olarak kamerada görebiliyorlar, yada kendi seslerini karşıdaki kişilere duyurabiliyorlar. Sizlerde egerki sesinizi duyurabilmek ve kendinizi kamera açarak bir çok kişilerin kendinizin görebilmesini istiyorsanız, Sesli Siteler’i tercih etmenizi dileriz.

432 okunma

3 thoughts on “Sesli Siteler Nedir?”

 1. YaKaMoZ dedi ki:

  Merhaba, Bu yazıyı yazan arkadaşımızın emegine yüregine saglık güzel bir paylaşım yapmış şimdiden daha güzel bir çalışma dilegiylen başarılar dilerim.

 2. Sitem dedi ki:

  selam bu paylasımı yapan arkadsımın yüregine saglıkk dostluk ve kaardeşligin tek adresi olan bu sitede olmaktan cok ama cok mutluyum allahım dostlugumuzu daim etsin inşallah….

  1. Cilesesli dedi ki:

   Tşkler her zaman sizler için elimizden gelen başarılarımızı yapacagız

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sesli chat sesli sohbet