43

Sesli Chat Windows 8 Ses Ayarları

Sesli Chat Windows 8 Ses Ayarları

Sesli Chat sitelerinde Windows 8 sistemlerinde neden sesli chat ve sesli sohbet sitelerinde giriş yapımnca ses sorunu yaşanıyor neden müzik, şarkı çalamıyoruz. Sesli Chat sitelerinde windows 8 sistemli olan kullanıcılarımız nasıl şarkı çalabilirler veya yapmamız gereken nedir?

Windows 8 işletim sistemli olan kullanıcılarımız, İnternet Explorer tarayıcısın’dan sesli chat ve sesli sohbet sitelerine giriş yapınca ses sorunu yaşamaktadırlar. Bağlanmış olduğu site içerisinde her hangi bir odaya giriş yaptıkları zaman bazı kişilerin çaldığı meziklerin sesi gelmiyor yada kullanıcılarımız mik aldıkları zaman şarkı açtıkları zaman çaldıkları şarkıyı sadece kendileri duyabiliyorlar. Fakat bulunmuş olduğu oda içerisindeki kişilere ses gitmeyince bu yönden kullanıclar sıkıntı alarak can sıkıntıları artmaya başlıyor. Aslında bakarsanız Windows 8 sistemi olan kullanıcılarımızda rahatlıkla hiç bir sorun olmadan müzikde çalabilirler ve mikrofon alarak konuşabilirsiniz.

Windows 8 sistemli olan kullanıcılarımız bilgisayarlarına, Opera tarayıcısnı veya Mozilla Firefox tarayıcısından birisini indirerek bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. Bu tarayıcılardan her hangi birisini indirmek isterseniz opera için Opera‘yı tıklayın, mozilla firefox için Mozilla Firefox tıklayınız. Bu tarayıcılarımızdan birisini  kurduktan sonra tekrardan sesli chat sitemize bağlanarak giriş yapmamız gerekiyor. Eğer ki bu tarayıcılarımızdan sesli chat sitelerine ilk defa giriş yapıyorsanız girişde biraz sıkıntı yaşabilirisniz. Bu sıkıntımızda sohbet odalarına bağlanabilmek için SpeakyChat Activex indirmemiz gerekiyor. İndirmek için buradan İndir tıklayarak indirebilirisiniz. Activex indirip kurdukktan sonra bilgisayarımıza tekrardan sesli chat sitemize bağlanarak giriş yaptığımızda  hiç bir sorun yaşamadan rahatlıkla bağlanabileceksiniz. Sohbet odasına bağlandıktan sonra egerki oda içerisindeki çalınan müzik sesleri size geliyorsa, fakat sizler mik alınca müzik çalamıyorsanız o zaman ses ayarlarınızı kontoral etmeniz gerekiyor.

Sesli Chat Windows 8 Ses Ayarları

CileSesli.Com
Sesli Chat Windows 8 Ses Ayarları

Ses ayarları içinde önceliklen bilgisayarınızda Realtek Stero Karışımı yüklümü ona bakmamız  kontrol etmemiz gerekiyor. Egerki bilgisayarımızda realtek stero karışımı yüklenmemişse önceliklen realtek indirip yüklemeiz gerekmektedir. Realtek stero karışımı internet’ten araşdırma yaptıgımızda bir çok internet sitelerinde  bulunmaktadır. Fakat bu sitelerin bir çoğunda indirmiş olduğunuz dosya içerisinde gömülü trojen, virüs bulaştırıcı gibi linkler göülmektedir. Bu indirmiş olduğunuz dosyaları çalıştır yaptığınız anda bilgisayarınıza zarar verebilir. bunun için en sağlıklı indrmekte olacağımız realtek programının kendi sitesinden indirmemiz gerekmekdedir. Realtek programını kendi sitesinden indirmek için İndir‘i tıklayınız.

Sesli Chat Windows 8 Ses Ayarları

CileSesli

Realtek programını indirirken windows 8 işletim sistemi’nin kaç bit mesala (32 bit) veya (64 bit ) olduğunu kontrol ederek realtek sitesinden indirirken orda sizden istenecekdir. İşletim sistemine göre indirken ona göre indirerek ve bilgisayarınıza kurmayı sağlayabilirisiniz. Realtek programını kurduktan sonra yine sesli chat sitemize bağlanarak her hangi bir odaya geçerek ses ayarlarımızı kontrol ederek sitero karışımını yaparak  oda da bulunan kişilere çalmış olduğunuz müzik sesini dinletebilirisiniz veya müzik çalarkende mikrofonu açarak konuşma sesinizi odada ki kişilere duyurabilirisiniz.

Evet, Degerli kullanıcılarımız ve Ziyareçilerimiz sizlere şimdiden hoş sohbetler dileriz.

1256 okunma

6 thoughts on “Sesli Chat Windows 8 Ses Ayarları”

 1. Sitem dedi ki:

  slm bizi aydınlattıgınız için cok tşk ederimm

  1. Cilesesli dedi ki:

   Rica ederim sizler için bir faydamız olduysa bu bize ne mutlu

 2. Ö N C Ü dedi ki:

  sa gurban sen bukadar yazsaydın kesin hakimdin beaa gösterdiğin cabaya emeğe karşılık olaz amaherşeyin gönlünce olmasını isterim başarı ve sosyal paylaşımların güzel devamını bekleriz saygılar

  1. Cilesesli dedi ki:

   Tşkler düşünceniz için

 3. sorma dedi ki:

  ses ayarlari icin bizleri aydinlatin icin tsk ederiz yakmoz

  1. Cilesesli dedi ki:

   Rica ederim efendim ne demek düşünceleriniz için ben tşkler ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sesli chat sesli sohbet