31

Bana Sagır Olanlara Bende Dilsizim Bundan Sonra

Merhaba Sevgili Dostlarım,
Sizlere yazarak kendimi biraz ifade edebimek için Biraz kendime ait olan bir dönemi paylaşmak istiyorum. Çocukluğumdan beri sessiz, içine kapanık bir insandım. Sanırım halada öleyim. Ama o günden bugüne kadar çok şey değişti. Hani derler ya acı çeken herkes değişir diye. Gerçekten Öle…
Ezilmek, dışlanmak, kabul görmemek, reddeilmek çok zor. Kendimi ifade edemiyorum. Çünkü neden derseniz Ben insanları susarak, sessizce ve saygıyla dinliyorum. Fakat dinledigim insanlar ben konuşmaya geldigim zaman insanlar beni kestirip atıp ve bana konuşma fırsatını vermedikleri zaman kendimi insalara ifade edemedigim zaman üzülüyorum. Çünkü neden derseniz bana karşımda ki insan konuşma fırsatını vermedi ve beni dinlemek istemedi. Bu yüzden kendimi karşımdaki insana ifade edemedigim için yanlış anlaşıldım suçlu olan yine ben oldum. Halbuki hatam, suçum olmadığı halde yinede suçlu ben oldum. Çünkü kendimi ifade edemedim yanlış anlaşıldım ve suçlu duruma yine ben düşdüm bu yüzden ben susma ve sessiz olmaya aldım kendimi bu seferde derler ki YaKaMoZ Tirip yapıyor, atarlanıp tutar yapıyor. Hayır aslında ne tirip yapıyorum ne atarlanıp tutar yapıyorum. Çünkü kendimi ifa edemedigim için üzülüyorum ve sinirleniyorum. Umarım beni Anlamak isteyenler Anladı.
Ben kendimi çok küçük düşürdüm geçmiş hayatımda. Hatalar yaptım ama telafisi mümkün olmayan hatalar yapmadım. Aslında neden kendimi küçük düşürdüm çünkü karşımdaki insanlara saygımdan, sevgimden onları kırmak, incitmemek istedigimden. Çünkü insanlık çok başka bir şey. İşte çevremdeki şahısların beni uyarmasını isterdim. Çünkü insanlık, arkadaşlık bunu getirir.
Ben kendimi küçük düşürdüm. Kendimi ifade edemediğim için saçmaladım, komik duruma düştüm, rezil oldum ama iyiki de yaşamışım bunları. Çünkü herkesin gerçek yüzünü gördüm. Kimin dost, arkadaş, kimin düşman olduğunu anladım böylelikle. İnsanlığın, insan olmanın ne demek olduğunu öğrendim yaşadıklarımla. Benim durumumda olan, yani ezik olan insanların arkasından gülmek yerine öyle insanlara yardım ettim hep. Çünkü o acının ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
Aslında Canımı En Çok Yakan ne Biliyormusunuz?
Elalimin bana böyle davranması değilde, dostum dediğim, arkadaşım dediğim, canım dediğim, kardeşim dediğim şahısların bile bana böyle davranmaları ve beni böyle düşünmeleri. Şahsen ben sevdiğim bir insanın üzülmesine, saçmalamasına, kırılmasına, inciltilmesine ve kendini küçük düşürmesine dayanamam. Ama onlar kıydılar bana.
Kendimden özür diliyorum. Yaşadığım süre boyunca başkalarını düşündüm. Beklentilerimi arkada bıraktım. Kimseden birşey beklemedim. Dogrusu bu sanıyordum çünkü yaşadıklarımı yaşayamadıklarımı içimde sakladım. Sustum bastırdım olsun dedim insanlık bende kalsın dedim. Verdi hep verdim karşılıgını alıp almadıgıma bakmadım. Kendimi hep erteledim kimsenin beni anlamadıgını bildigim halde. Herkesi mutlu etmek için hep çırpındım çabaladım ama yinede başaramadım yine kötü olan ben oldum.
Seviyormuş gibi yapanlardan, Gitmeyecekmiş gibi ümit verenelerden, Tutacakmış gibi söz verenlerden, İyi biriymiş gibi davrananlardan, Göründügü gibi olmayanlardan, Olduğu gibi görünmeyenlerden, Yapmacık insanlardan, Birine güvenip pişman olmaktan, Verdiğim degerin boşa gitmesinden, Yüzüme gülüp, arkamdan iş çevirenlerden, Herkesi sevip, saygı duyup ve ben suçluda olsam hatalıda olsam yinede insan yerine koymaktan ve Her bir bişiyde tek sebebi olan benim olmamdan en ufak bişiy olunca YaKaMoZ hatalı suçlu deyip ve her bişiyde YaKaMoZ demelerden Yoruldum. Oysaki ben kendimden çok sevdiklerimi düşünürüm onların mutlu olmasını, sevinçli olmasını, güler yüzlü olmasını düşünürüm. Çünkü onların mutluluğu benimde mutluluğumdur. Ama nedense hep yine hatalı olan ben olurum. Olsun önemli degil ben kendimi biliyorum ve Kim olursa olsun hesap veremeyecegim kimse yokdur. Benim için önemli olan sizlerin mutluluğu bana gelince ben alıştım önemli deil.
Evet Arkadaşlar Hepinizede Saygıyla Sevgiyle Teşekürler Ediyorum beni dinlediginiz için. Bir hatam kusrum olduysa Af Ola ALLAH’a Emanet olun sevgiyle kalın..

332 okunma

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sesli chat sesli sohbet